Život se psem

Strach ze Silvestra

29. prosince 2017 v 15:05 | Tessie
Přichází Silvestr a všichni si představujeme, jak moc se budou bát naši miláčci, ať už psi nebo kočky. Mám pro vás jednu radu - zapomeňte na to. Čím víc se stresujete, tím víc budete stresovat zvíře.

STOPovačka

10. prosince 2017 v 12:57 | Tessie
Nemám ráda, když si někdo neumí vychovat psa, především, když ho pes neposlouchá. Několikrát už se mi stalo, že mi fena hárala nebo jsem v dočasce měla fenu co nesnášela jiné psy, a v těch nejhorších situacích k nám přiběhl pes navolno, někde v dálce za ním páníček, který si mohl vyřvat hlasivky, a my se psa nemohly zbavit. Proto je lepší do výcviku investovat trochu energie a pár korun za opravdu dlouhé vodítko, abyste psa naučili, že vás poslouchat opravdu musí.

Plemenná příslušnost psů aneb psi s PP a bez

6. prosince 2017 v 13:28 | Tessie
Velká část z vás si po přečtení názvu článku určitě představí, o čem chci teď mluvit. Ano, je to téma velice propírané, ale osvěta je potřeba a osobně si myslím, že je stále více těch, kteří toto nechápu, než těch osvěcených. Zkrátka se chci bavit o bezpapírových psech, lidově voříšcích nebo křížencích. Protože ať si to připouštíte nebo ne, pes bez průkazu původu je vždy voříšek, protože nemůžete nijak dokázat jeho plemennou příslušnost.

Střílení psů myslivci

6. prosince 2017 v 9:41 | Tessie
Na mnoha místech, především na facebooku v různých skupinách, se rozmohlo nadávání na myslivce, nejvíce kvůli střílení bezprizorních psů na honitbách. Milí přátelé, možná se vám to špatně čte, ale oni to dělají většinou dobře. Důležité je ale to slovo bezprizorní.

 
 

Reklama